Gyvūnų priežiūra – Žvėryno veterinarijos gydykla

Kačių ligos

Kačių panleukopenija Kačių panleukopeniją sukelia mažas, tačiau itin atsparus virusas, kuris aplinkoje išlieka labai ilgą laiką. Kačių panleukopenija yra labai užkrečiama ir itin greitai plintanti liga. Ji persiduoda per batus, drabužius, indus, pakrautus ir guolį. Ligos forma būna įvairi, pradedant nežymiu karščiavimu, ir baigiant itin sunkia būkle, kai katę galima rasti negyva. Sunkiausiai ligą pakelia…

Akupunktūra naminiams gyvūnams?

Žvėryno veterinarijos gydyklos nuotr. / Akupunktūros procedūra Akupunktūra seniai nėra jokia naujiena, kai kalbame apie žmonių mediciną. Tačiau veterinarinė akupunktūra daugeliui yra vis dar negirdėtas dalykas. Akupunktūra – iš Kinijos kilęs gydymo būdas, kai adatomis veikiami biologiškai aktyvūs kūno taškai, kurie turi grįžtamąjį ryšį su kuriuo nors organu. Šiais laikais – tai tradicinės kinų medicinos…

Naujas gyvūnas Jūsų namuose

Pirmą kartą gyvūnai dehelmintizuojami (suduodami vaistai nuo kirminų) 30 dienų amžiaus. Kalių nepatartina dehelmintizuoti nėštumo metu. Geriausia dehelmintizuoti prieš kergiant ir po atsivedimo. Profilaktiškai suduoti vaistų nuo kirminų reikia 3-4 kartus per metus. Siekiant įsitikinti ar gyvūnas neturi kirminų, mūsų klinikoje atliekami koprologiniai (išmatų) tyrimai. Prieš vakcinuojant gyvūnus būtina dehelmintizuoti 10 dienų prieš skiepą. Taip…

Gyvūnų epilepsija

Epilepsija Su šia liga žmonės susidūrė dar antikos laikais. Tai, be abejo, buvo viena iš „sunkiausių“ ligų, aprašytų Hipokrato. Jei suprasite kas sukelia priepuolius, kaip epilepsija yra gydoma ir kaip šiuolaikinė veterinarija gali padėti Jūsų augintiniui – pagerinsite tiek gyvūno, tiek savo gyvenimo kokybę. Susitikite su savo veterinaru Jis geriausiai žino Jūsų augintinio sveikatos būklę,…

Vakcinacija

Vakcinavimas apsaugo jūsų augintinį nuo gyvybei pavojingų infekcinių ligų. Kas yra imunitetas? Jeigu gyvūnas arba žmogus įgyja imunitetą nuo tam tikros ligos, vadinasi, nėra rizikos susirgti šia liga, ar ši rizika labai maža. Imunitetas įgyjamas: • reguliariai vakcinuojantis, • susirgus šia liga ir pasveikus. Koks yra jaunų gyvūnų imunitetas? Gamta apdovanojo kales ir kates sugebėjimu…

Kačių ir šunų dantų problemos

Dantų ligos gyvūnams, kaip ir žmonėms, gali kelti rimtų problemų. Pirmine jų priežastim dažnai tampa dantų apnašos kurios nepašalintos per 3 – 4 paras virsta dantų akmenimis ir sukelia dantenų uždegimą – gingivitą. Paraudusios sutinusios ir skausmingos dantenos, tai pagrindiniai gingivito simptomai. Liga gali apimti visus dantis ar jų dalį. Tyrimais nustatyta, kad 80% šunų…

Šunų ir kačių kraujospūdis

Nuėjus pas gydytoją visada pamatuojamas Jūsų kraujo spaudimas. Gyvūnams tai atlikti taip pat aktualu. Kada tai turėtų būti daroma? Gyvūnams kraujospūdis turėtų būti matuojamas chirurginių operacijų metu, po traumų, taip pat labai svarbu matuoti kraujospūdį vyresniems gyvūnams kasmetinės profilaktinės apžiūros metu. Panašiai kaip žmonėms, šunims ir katėms hipertenzija paskatina akių, širdies, inkstų ir neurologines ligas….

Kačiavimasis

Ką reikėtų žinoti prieš užsimezgant naujoms gyvybėms, kaip tinkamai prižiūrėti jau besilaukiančią katę ir į ką atkreipti dėmesį jai kačiuojantis, kad mažieji augintiniai gimtų sveiki ir augtų stiprūs. Pradžia Prieš leisdami savo katytei tapti motina palaukite, kol ji subręs ne tik lytiškai, bet ir fiziškai. „Nors kates galima poruoti ir per pirmąją rują, rekomenduojama palaukti…